Росія загрожує скасуванням «зернової угоди»

Росія продовжила виконання своїх зобов’язань щодо «зернової угоди» на 60 днів, це було «невеликим загостренням», пов’язаним із вимогою Москви виконувати умови угоди. Про це заявив глава МЗС Сергій Лавров після зустрічі з турецьким колегою Мевлютом Чавошоглу, пише РБК.

«Ну, ми, так, пішли на невелике загострення і запропонували продовжити цю угоду лише на 60 днів, виходячи з того, що, якщо й надалі не буде жодних зрушень у знятті перепон на шляху експорту російських добрив та зерна, ми тоді думатимемо, чи потрібна ця угода», — сказав він.

Російська сторона вважає, що їх частина угоди «загалом не виконується».

Лавров попередив, що Росія готова експортувати продовольство поза «зерновою угодою», «якщо доведеться». За його словами, питання вже обговорювалося з Туреччиною та Катаром, вони до цього готові.

Місія Євросоюзу в Росії спростовувала звинувачення Москви щодо створення санкційних перешкод для російського агроекспорту.

«Санкції ЄС щодо Росії не забороняють імпортувати, експортувати, купувати чи торгувати продуктами харчування та добривами з Росії. Угоди дозволені, навіть якщо у них беруть участь підсанкційні особи, санкції не поширюються на треті країни», — повідомили в місії РБК.

В ООН зазначають, що не мають усі повноваження, щоб вирішити спірні питання між сторонами.