Слухання справи України проти Росії щодо окупації Криму відбудеться 8 листопада – ЄСПЛ

Європейський суд із прав людини призначив дату слухання справи України проти Росії щодо окупації Криму на 8 листопада 2023 року. Про це повідомляє прес-служба суду 22 березня.

Справа стосується позову України про те, що починаючи з 2014 року у тимчасово окупованому Криму російська «влада» систематично порушує права людини.

«Наприкінці письмової процедури глава суду повідомив сторонам, що на користь належного відправлення правосуддя суд проведе слухання щодо прийнятності та суті справи, і тимчасово призначив це слухання на 8 листопада 2023 року», — йдеться у повідомленні.

Відомо, що під час слухання ЄСПЛ розгляне суть скарг, які він уже визнав прийнятними, а також прийнятність та суть справи щодо політичних ув’язнених та скарги, поданої у заяві № 20958/14 відповідно до статті 8 Конвенції про передачу засуджених.

ЄСПЛ об’єднав справи «Україна та Нідерланди проти Росії» та «Україна проти Росії (Х)» про повномасштабне вторгнення в одне велике провадження.

Також ЄСПЛ ухвалив рішення, що розгляд скарг проти Росії щодо порушень прав людини на територіях Сходу України, які перебували під фактичним контролем Росії, у її юрисдикції.