Суд призначив бойовику «ЛНР» 10 років ув’язнення

Першотравневий міський суд Дніпропетровської області визнав мешканця Луганської області винним у злочинах проти національної безпеки. Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 5 травня.

«18 січня 2022 року, перебуваючи в окупованому Луганську, чоловік підписав контракт на службу в незаконному збройному формуванні — 2 окремій мотострілецькій бригаді 2 армійського корпусу „народної міліції „ЛНР“. Надалі отримав військову форму, автомат та боєприпаси та приєднався до опору Збройним силам України, щоб перешкодити деокупації», — йдеться у повідомленні.

Обвинувачений був водієм ремонтної роти озброєння та займався транспортуванням військової техніки, виїжджав на лінію бойового зіткнення з ЗСУ, ніс службу у добовому вбранні, виконував інші вказівки.

У вироку йдеться про дії, вчинені до 24 лютого 2022-го, тобто до введення воєнного стану.

Обставини затримання солдата не наводяться. Йому інкримінували посягання на територіальну цілісність та участь у незаконних збройних формуваннях (ч.2 ст. 110, ч.2 ст. 260 ККУ).

Чоловік уклав угоду про визнання винності. Він зобов’язався сприяти правоохоронним органам та суду у кримінальному провадженні по п’ятьох учасників незаконних збройних формувань «ЛНР» також інших поки невстановлених осіб після їх встановлення.

Суд призначив обвинуваченому узгоджене покарання у вигляді 10 років ув’язнення без конфіскації майна.