Суд в Австрії відхилив вимогу США про екстрадицію Фірташа

Вищий регіональний суд Відня відхилив прохання США щодо екстрадиції українського олігарха Дмитра Фірташа. Про це повідомляє АР.

«Австрійський суд ухвалив рішення на користь українського бізнесмена Дмитра Фірташа у багаторічній юридичній сазі з приводу спроби США екстрадувати його за звинуваченням у корупції, відправивши справу про екстрадицію на повторний розгляд», — йдеться у повідомленні.

Фірташа підозрюють у змові з метою дачі хабарів в Індії для видобутку титану, що використовується в реактивних двигунах. Проте олігарх заперечує такі заяви. Йому загрожує до 50 років в’язниці та конфіскація всіх активів.

Дмитра Фірташа, на запит американських слідчих, було затримано в Австрії в березні 2014 року. Однак його випустили під заставу 125 мільйонів євро. З того часу він оскаржив свою екстрадицію до США.

15 травня СБУ та Бюро економічної безпеки повідомили про підозру олігарху Дмитру Фірташу та восьми топ-менеджерам його компаній. Їх підозрюють у завданні збитків бюджету України у розмірі 18 млрд гривень.