Судові позови проти Tesla та Маска: інвестори хочуть грошей через помилкові заяви про автопілот

Для Ілона Маска, як він пояснив в інтерв’ю фанатам у травні 2022 року, питання про те, чи вдасться Tesla вирішити проблему «повного самостійного водіння», є різницею між високою цінністю для компанії і практично нічим. Тож гол для нього вкрай важливий  і завдає чимало клопоту. Міністерство юстиції США вже розслідує можливе завищення показників системи автопілота Tesla, клієнт подав колективний позов із тієї ж причини, а минулого тижня повідомлялося про відкликання бета-версії програмного забезпечення FSD для нього. І тепер є, як мінімум, ще один груповий позов автопілота, в даному випадку від акціонерів, які стверджують, що зазнали збитків через неправомірні дії керівництва Tesla.

По темі: де в Україні купити Тесла X (https://tsk.ua/katalog-avto/model-x/)?

Проти Tesla та деяких керівників компанії було подано колективний позов, повідомила в понеділок компанія Pomerantz LLP, яка, за її словами, є великою юридичною фірмою, що спеціалізується на комерційному та біржовому праві. Це від імені всіх акціонерів, які придбали акції Tesla у період з 19 лютого 2019 року до 17 лютого 2023 року. Їх просять компенсувати збитки, які вони зазнали внаслідок порушення відповідачами законодавства США щодо цінних паперів.
Померанц пише, що вони зробили істотно помилкові заяви про бізнес, операції і перспективи компанії у зв’язку з системою автопілота і бета-версією програмного забезпечення FSD, що вводять в оману. Вони б перебільшили ефективність, здійсненність та безпеку автопілота та FSD і не змогли б розкрити, що існує серйозний ризик нещасних випадків і що існує підвищений ризик для Tesla піддатися контролю та примусовим заходам.

По теме: купити Тесла в Україні можна тут (https://tsk.ua/katalog-avto/)!

Також у понеділок інша американська юридична фірма, Robbins LLP, оголосила, що інвестор подав колективний позов, стверджуючи, що Tesla спотворила ефективність, здійсненність та безпеку технологій Autopilot та FSD. В іншому зміст і формулювання в повідомленні аналогічні і частково ідентичні повідомленням Померанца, так що спочатку не було зрозуміло, чи це була та сама ініціатива. Нова агенція Reuters у понеділок повідомила про колективний позов в однині, додавши, що він спрямований проти Tesla, генерального директора Маска та колишнього та нинішнього фінансового директора компанії.

Втрата курсу після звітів автопілота
Обидві фірми перераховують у своїх документах низку повідомлень про аварії чи розслідування з використанням автопілота, а також негативну реакцію на них цін на акції. В обох випадках найостаннішим з них є те, що в середині лютого водій Tesla загинув, коли він протаранив через спину пожежну машину, яка захищала місце аварії на шосе (див. фото вище); наступного торгового дня частка впала на 5,25 відсотка. NHTSA також розслідує такі аварії, хоча незрозуміло, чи відіграла роль система автопілота в останній.
В іншому прикладі, який наводить лише Померанц, вже з’ясовано, що це не так: у квітні 2021 року двоє чоловіків загинули в Tesla Model S (https://tsk.ua/katalog-avto/model-s/), яка врізалася в дерево на житловій вулиці та зайнялася, і ніхто з них був виявлений за кермом рятувальниками. Це спричинило підозри, що ними могла керувати система автопілота, яка спочатку виключила Tesla, а потім NTSB у звіті про розслідування в лютому цього року. Тим не менш, принаймні з одним автопілотним колективним позовом акціонерів тепер, схоже, відбувається ще одне порушення закону на шляху до великої мети боса Tesla Маска.