У Чорному морі поблизу Алушти стався землетрус

Землетрус стався у Чорному морі в районі Гурзуфа та Алушти на території тимчасово окупованого Криму. Російські ЗМІ з посиланням на сейсмологів повідомляють, що магнітуда землетрусу становила 3,5 бали.

Землетрус біля берегів Криму ледь відчувався на узбережжі, жодних наслідків немає, заявили у рятувальній службі РФ. Водночас жителі Південного берега Криму відчули невеликий підземний поштовх, про що вони повідомили у соціальних мережах.

В Алуштинській сейсмічній станції повідомили, що підземні поштовхи сталися о 16:25 в акваторії Чорного моря. Землетрус зафіксовано за 25 км від прибережної території Алушти та на глибині 15-30 км.

Передумов для подальших підземних поштовхів у Криму поки що немає, заявляють російські сейсмологи. Також вони нагадують, що землетруси властиві території півострова.

Більшість епіцентрів кримських землетрусів знаходяться у Чорному морі на ділянці між Ялтою та Гурзуфом. Особливо руйнівними були землетруси у першій половині 20 століття.

Потужні землетруси, які спричинили значні руйнування на південному сході Туреччини, запустили ланцюжок таких же явищ по всьому світу. Рівень глобальної сейсмічної активності на всіх трекерах відзначений як стабільно високий. Чи варто очікувати поштовхів на території України та які регіони найбільш сейсмічно вразливі – дізнаємося на відео: