У Дніпрі переселенців виселяють із гуртожитку: у чому причина та яке житло пропонують

Один із гуртожитків Дніпровського національного університету планують реконструювати, і переселенців, які живуть там останній рік, попередили про виселення. Про це повідомляє «Суспільне».

Після ремонту будівлі та кімнат тут планують створити нове житло для тих, хто виїхав з окупованого Маріуполя.

За словами мешканців, адміністрація університету неофіційно запропонувала переїхати до інших гуртожитків освітньої установи.

«Неофіційно намагаються витурити людей, які тут мешкають, я так розумію, на повних правах. Студенти та аспіранти проживають тут на повних правах, і переселенці здебільшого. Їм нема куди йти. Пропонують переїхати до сьомого, п’ятого гуртожитків. Умови там гірші, набагато гірші і питання: чому неофіційно змушують? Це моральний тиск на людей. Виловлюють буквально по одному і душать морально на людей: буквально морально змушують переїжджати в найгірші умови», — розповідає переселенка Анжела Латишова.

Майбутній орендар приміщення – Маріупольська міська рада. Гроші на ремонт гуртожитку надала Міжнародна організація міграції.

Згідно з проєктом, новий притулок отримають близько трьох сотень маріупольців.

Подібний проєкт уже реалізовано. 27 квітня цього року нове житло отримали тридцять п’ять сімей, які переїхали через окупацію Маріуполя до Дніпра.

«Угоду, яку ми підписали з ректорами шановних ВНЗ, які дали цю можливість, треба розуміти, що це занедбані будівлі, які сьогодні ви побачите, як вони трансформуються в якісне, сучасне житло зі 100% обладнанням. Люди заходять і живуть у цьому вже створеному для них житлі. Я знаю, що там є мешканці з іншого міста. Питання, що з ними буде, ставте ректору. Нам запропонували, тобто запропонував МОМ цей об’єкт, який взяв його до реконструкції», — заявив мер Маріуполя Вадим Бойченко.

Ректор університету Сергій Оковитий заперечує інформацію про переселення людей до 1 червня, оскільки офіційно договір на оренду гуртожитку не підписано.

«Щойно буде погоджено договір оренди, буде визначено терміни, під час яких ми реалізовуватимемо саме процес переселення. Такого, що прямо зараз, сьогодні потрібно комусь переселятися, так питання не стоїть», — пояснює ректор.

Після того, як знімальна група «Суспільного» виїхала, із будівлі гуртожитку №4 демонтували паспорт об’єкту.

Раніше повідомлялося , що Франція виділяє понад 7 млн євро на другий етап проекту житла для маріупольців у Дніпрі, реконструкцію двох гуртожитків на 333 квартири.