У генштабі розповіли скільки ракет росія випустила по Україні за рік

Від 24 лютого 2022 року війська росії завдали по території України майже 5 тисяч ракетних і 3,5 тисяч авіаційних ударів, також зафіксовано 1,1 тисяч атак безпілотників.

Про це заявив перший секретар Постійного представництва України при міжнародних організаціях у Відні Данило Кубай під час засідання Форуму з безпекового співробітництва.

«Загалом з початку війни російська федерація здійснила майже 5 тис. ракетних ударів, майже 3500 авіаударів та майже 1100 ударів безпілотниками. Без жодного військового сенсу російські війська продовжують реалізовувати стратегію безглуздого руйнування, перетворюючи на руїни цілі міста та вбиваючи невинних цивільних осіб», — заявив Кубай.

Український дипломат додав, що наслідки цих варварських дій росії очевидні: кожного дня кількість жертв серед цивільного населення зростає. Також він нагадав, що за нещодавно оновленими оцінками Управління Верховного комісара ООН з прав людини, з 24 лютого 2022 року загинула 8 231 цивільна особа, а 13 734 зазнали поранень.

Водночас він наголосив, що навіть з кількісною перевагою в живій силі, артилерії та авіації, «російські війська не можуть досягти поставлених цілей і продовжують зазнавати значних втрат в людях і озброєнні».

«Лише за минулий тиждень в районі Бахмута ворог втратив 1100 вбитими та щонайменше 1500 пораненими», — додав він.