У Харкові посадовця Пенсійного фонду підозрюють у шахрайстві з виплатами переселенцям

Головного спеціаліста Пенсійного фонду України в Харківській області підозрюють у привласненні пенсій жителів тимчасово окупованих територій на Донбасі.

За даними прокуратури, у 2016 році посадовець Пенсійного фонду у Новобаварському районі Харкова змовився зі своїм знайомим та працівником одного з банків міста, щоб заволодіти грошима переселенців.

Посадовець отримував інформацію з баз даних про переселенців, яким призупинили пенсійні виплати, та змінював статус «переселенець» на «переселенець з контрольованої території».

Посадовець поновлював пенсійні виплати з Пенсійного фонду України на незаконно відкриті рахунки переселенців у банку. Після нарахування грошей ймовірний спільник їх знімав.

У прокураторі наводять суму збитків у розмірі 220 тисяч гривень, у Службі безпеки України називають іншу суму — п’ять мільйонів гривень. За інформацією СБУ, схема діяла впродовж кількох років.

31 травня працівнику банку оголосили підозру за статтею «незаконні дії з платіжними картками», іншому фігуранту готують підозру.

13 серпня до Дзержинського райсуду Харкова направили обвинувальний акт щодо посадовця з Пенсійного фонду. Його судитимуть за статтями «шахрайство» та «незаконне втручання в роботу автоматизованих систем, вчинених за попередньою змовою». Чоловікові загрожує до восьми років ув’язнення.