У Китаї заявили, що їхня армія готова співпрацювати з російською — ЗМІ

Армія Китаю готова співпрацювати з армією Росії для подальшого зміцнення стратегічної комунікації та координації. Про це заявив офіційний представник Міноборони КНР Тань Кефей, повідомляють російські «РИА Новости».

За його словами, армії двох країн докладатимуть зусиль, щоб повною мірою реалізувати консенсус, «досягнутий лідерами КНР та РФ».

Також зазначається, що відносини двох країн «не є військово-політичним союзом, які існували під час Холодної війни», вони не націлені на треті сторони. А російсько-китайська взаємодія має характер неприєднання до блоків і неконфронтації.

Представник Міноборони КНР зазначив, що китайська армія готова разом із російською «підтримувати регіональний мир та безпеку».

У чому полягатиме співпраця, не уточнюється.

Ця інформація опублікована також у The Guardian.

Раніше президент Володимир Зеленський запросив лідера Китаю Сі Цзіньпіна до України.

Нагадаємо, 20 березня лідер Китаю відвідав Москву з офіційним візитом, де зустрівся із російським президентом Володимиром Путіним. Розповідаючи про результати переговорів, Путін заявив, що «мирний план» Китаю може взяти за основу мирного врегулювання.

Раніше Китай опублікував своє бачення врегулювання війни, яку РФ веде проти України. Запропонований план містить 12 пунктів.

На ініціативу Пекіна відреагував президент України. «Я вважаю, що там є повага до територіальної цілісності. <…> Там йдеться про ядерну безпеку. Мені здається, це дуже важливе. Це збігається з інтересами світу та нашої держави. Якісь пункти є, які мені зрозумілі. Є думки, з якими я не згоден. Весь світ, на мою думку, не погоджується. Але, з тим, це вже щось», — зазначив Зеленський.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!