У лютому загиблих військових РФ стало вп’ятеро більше, ніж раніше — ВВС

За останні два тижні кількість підтверджених втрат РФ уп’ятеро перевищила звичайні щотижневі цифри. Російській службі ВВС вдалося встановити імена 14 709 російських військових, які загинули на війні в Україні.

Як з’ясували журналісти, підтверджені втрати РФ почали значно зростати ще з середини грудня. Протягом усього 2022 російські джерела щотижня зазвичай повідомляли близько 250-300 загиблих. У січні ці цифри подвоїлися.

Однак лише за два тижні лютого ВВС вдалося підтвердити імена 1679 загиблих, що у п’ять разів більше за звичайні щотижневі цифри. Це найбільший приріст втрат російських військових за часи вторгнення в Україну. І йдеться лише про ті дані, які вдається знайти та перевірити за відкритими джерелами, тобто реальна кількість втрат, безумовно, ще більша.

Зазначено, що більшість загиблих протягом останніх трьох місяців становлять мобілізовані, добровольці та ув’язнені.

«Ми спираємось лише на підтверджені повідомлення про загибель, тому зібрані дані не відображають реального рівня втрат. Ми припускаємо, що наш список може містити щонайменше вдвічі менше імен загиблих, ніж поховано в Росії. Такого висновку ми дійшли, вивчаючи обстановку на цвинтарях у понад 60 російських населених пунктах протягом усього 2022 року», — йдеться у матеріалі.

За даними Генштабу ЗСУ, всього з початку широкомасштабного вторгнення РФ втратила вже 141 260 своїх військових.