У МАГАТЕ повідомили про обстріл поблизу Запорізької АЕС

Вранці 19 травня російські окупанти з артилерії обстріляли місце поблизу Енергодару, де мешкає більшість персоналу Запорізької АЕС. Про це повідомляє прес-служба Міжнародного агентства з атомної енергії.

Присутні на ЗАЕС експерти МАГАТЕ повідомили, що сама станція не постраждала, але близькість обстрілів ще раз наголосила на постійній загрозі ядерній безпеці в той час, як посилилися обговорення майбутніх військових операцій у регіоні.

Крім того, повідомляється, що чисельність персоналу заводу значно скоротилася з початку повномасштабної війни, коли персонал підприємства та їхні сім’ї стикалися з найважчими та стресовими умовами після окупації.

До того ж, нещодавня евакуація деяких мешканців з Енергодару додала невизначеності у кадровій ситуації, і експерти МАГАТЕ на початку цього місяця спостерігали подальше скорочення персоналу станції лише до основного персоналу.

Проте 15 травня штатний персонал повернувся на завод та продовжував працювати протягом тижня.

«Цього тижня наші спеціалісти помітили помітне збільшення персоналу на заводі. Зараз тут достатньо персоналу для заводу, всі реактори якого в режимі зупинки. Однак цього залишається недостатнім для проведення необхідного технічного обслуговування та інших регулярних робіт. Чим довше станція має такий скорочений персонал, тим більше стають ризики для ядерної безпеки. Ситуація залишається нестійкою», — сказав гендиректор МАГАТЕ Рафаель Гроссі.