У Москві відбувся військовий парад на 9 травня. На ньому не було танків та артилерії

Парад 9 травня у Москві. Скріншот

У Москві на Червоній площі відбувся військовий парад із нагоди Дня перемоги 9 травня. Захід тривав порівняно недовго — близько 45 хвилин.

Зазвичай паради у Москві тривали понад годину. Цього року, зокрема, не було повітряної частини.

Подивитися парад до президента РФ Володимира Путіна завітали Олександр Лукашенко з Білорусі, а також лідери Казахстану, Таджикистану та Узбекистану, Киргизстану, Туркменістану, Вірменії.

На початку заходу виступив Путін.

«Проти нашої батьківщини знову розв’язано справжню війну. Але ми дали відсіч міжнародному тероризму, захистимо і мешканців Донбасу, забезпечимо свою безпеку», — заявив президент країни-агресора.

Він також сказав, що український народ нібито є «заручником злочинного режиму», створеного Заходом шляхом державного перевороту.

«Битви, які вирішують для доль нашої Батьківщини, завжди ставали вітчизняними, народними та священними. Ми вірні завітам предків, глибоко і ясно розуміємо, що означає бути гідними висоти їхніх ратних, трудових та моральних звершень. Ми пишаємося учасниками спеціальної військової операції», — сказав Путін, виступаючи на параді.

Як повідомив диктор, на параді були присутні 530 учасників війни в Україні — так званої «СВО».

Звертаючись до них, Путін сказав: «Немає зараз важливіше, ніж ваша бойова робота». «На вас тримається безпека країни, від вас залежить майбутнє нашої державності та нашого народу», — наголосив він.

Після промови Путіна розпочався безпосередньо парад. Спочатку Червоною площею марширували військовослужбовці, потім проїхала військова техніка.

При цьому на сьогоднішньому параді в Москві взагалі не було танків, окрім історичного Т-34. Також не було артилерії.

Так, площею проїхали бронемашини та БТР. Також було показано оперативно-тактичні ракетні комплекси «Іскандер-М», зенітні ракетні комплекси С-400 «Тріумф», стратегічний ракетний комплекс «Ярс».

У ніч на 3 травня була спроба атакувати Кремль у Москві за допомогою двох безпілотників. Російська сторона звинуватила в атаці Україну. Українська сторона свою причетність заперечує.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!