У МЗС України закликали держави ООН об’єднатися навколо захисту Статуту ООН

У МЗС України закликали держави-члени ООН об’єднатися навколо захисту Статуту ООН. Про це заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба, виступаючи на 11-й надзвичайній сесії Генеральної Асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Зазначається, що ситуація на передовий і наступ російських військ доводить, що РФ хоче війни, а не миру. У МЗС України зазначили, що світ має об’єднатися та захистити міжнародне право та Статут ООН.

Кулеба нагадав про звірства та військові злочини РФ в Україні і заявив, що відмова України від законного права на самозахист означала б, що ці злочини поширювалися б на всю територію держави.

«Нікого не слід вводити в оману порожніми закликами Росії до переговорів. Ситуація на передовій доводить, що росіяни хочуть війни, а не миру. Досі є країни, які з різних причин не хочуть стати на бік України. Гаразд, станьте тоді на захист Статуту ООН. Станьте на бік міжнародного права. Це – наші спільні правила», — сказав міністр і окреслив ключові пункти Формули миру президента Володимира Зеленського, яка, за його словами, уособлює бачення України щодо забезпечення всеосяжного, сталого та довгострокового миру та відновлення глобальної безпеки.

До того ж Кулеба назвав недоречними заклики деяких країн до припинення постачання Україні зброї та боєприпасів, «адже країна, яка зазнала нападу, відповідно до Статуту ООН, має право на самозахист».

«Заклики припинити постачання зброї та боєприпасів до України вкрай недоречні. Світ потоне в хаосі, якщо допустити зміну кордонів силою, прикриваючись політичною доцільністю. За підтримки світу Україна може відновити свою територіальну цілісність. Це позбавить Росію та інших агресорів бажання нападати на інші країни», — сказав він, закликавши держави-члени ООН підтримати проект резолюції Генасамблеї «Принципи Статуту ООН, що лежать в основі всеосяжного, справедливого та стійкого миру в Україні», адже цей документ, як зазначив Кулеба сприятиме спільним зусиллям для припинення війни, а також захисту основних принципів міжнародного права.

Раніше президент США Джо Байден під час прес-конференції в Києві з українським президентом Володимиром Зеленським заявив, що Україна перемагає у війні, яку розв’язала РФ, і анонсував новий пакет військової допомоги на суму $500 млн.

Джерела Bloomberg 22 лютого повідомили, що США передадуть Україні комплекти JDAM-ER з авіабомбами, які збільшують їхню далекобійність до 72 кілометрів.

21 лютого радник глави ОП Михайло Подоляк сказав, що для досягнення цілей України будуть потрібні конкретні інструменти, у тому числі й штурмова авіація, яка необхідна для ефективного прикриття штурмових частин.