У Пентагоні розповіли своє бачення завершення війни РФ проти України

Голова Об’єднаного комітету начальників штабів генерал США Марк Міллі вважає, що війна Росії проти України закінчиться за столом переговорів, при цьому жодна зі сторін не досягне своїх військових цілей.

«Для росіян буде майже неможливо досягти своїх політичних цілей військовим шляхом. Малоймовірно, що Росія захопить Україну. Цього просто не станеться», — сказав він в інтерв’ю Financial Times. З іншого боку Україні теж не вдасться вигнути окупаційні війська «з кожного сантиметра окупованої Росією території України».

«Це не означає, що це не може статися… Але це надзвичайно складно. І це потребуватиме, по суті, розвалу російської армії», — додав він.

Відповідаючи на запитання, чи не минув момент для дипломатії між Москвою і Києвом, Міллі висловив думку, що «можливості можуть з’явитися в будь-який момент часу». Однак, за його словами, обидві сторони «досить сильно зациклилися на своїх цілях» і не бажають вести переговори.

Міллі сказав, що цей конфлікт нагадує урок Другої світової війни про те, що агресію необхідно зупиняти «твердістю, стримуванням, військовою силою», хоча він зазначив, що з ядерним арсеналом Росії ставки тепер вищі.

«У цьому конкретному випадку ми маємо справу з великою країною, у якої є ядерна зброя. Тому ви повинні бути дуже, дуже свідомими щодо управління ескалацією. Водночас ви повинні відстоювати принципи, на яких була заснована Організація Об’єднаних Націй і на яких ґрунтується міжнародний порядок», — сказав він.