У прикордонній службі розповіли, скільки українців повернулися через кордон із РФ та Білоруссю після початку російського вторгнення

З початку повномасштабного російського вторгнення через кордон України з Росією та Білоруссю повернулися близько 18 тисяч українців. Про це розказав представник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону «Єдині новини».

Спікер зазначив, що військовослужбовці Держприкордонслужби забезпечують доступ на територію держави всім громадянам України, які прибувають до українського кордону. Він підкреслив, що ця процедура діє навіть для тих українців, які не мають достатньої кількості документів, визначених законодавством для перетину кордону — достатньо хоча б одного документа, який засвідчує, що ця людина є громадянином України.

У випадку, якщо українець не має документа, фахівці проведуть перевірку, у тому числі із залученням міграційної служби та правоохоронних органів, щоб ідентифікувати людину.

«Коли ми фіксуємо, що люди перейшли російський кордон, потрапили на територію України, їм забезпечують подальший доступ для перетину українського кордону. Прикордонники також забезпечують транспортування цих людей углиб території України до різних волонтерських центрів для того, щоб їм надали надалі всю необхідну допомогу», — пояснив спікер.

На кордоні Білгородської області Росії та Сумської області України 5 серпня відновив роботу пункт пропуску Колотилівка – Покровка.

У Держприкордонслужбі пояснювали, що всі пункти пропуску на кордоні з Росією залишаються закритими. При цьому українські прикордонники постійно від початку повномасштабного вторгнення готові впускати українських громадян додому через будь-який пункт пропуску. У свою чергу, російська сторона випускає лише через пункт Колотилівка.

На українському кордоні діє волонтерський гуманітарний центр, де всі українці можуть отримати безкоштовну психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати та дістатися Сум чи інших міст України.

Бажаючі евакуюватись із Сумської області можуть також скористатися спеціальним евакуаційним потягом Суми-Київ.

На вокзалі «Укрпошта» виплачує кожному громадянину після прибуття 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших осіб.

Мінреінтеграції також зазначило, що всіх охочих Київська обласна військова адміністрація розміщуватиме у модульному містечку Вишгородського району.