У РФ розповіли, скільки видали посвідчень та перереєстрували автомобілів в окупації

Майже 900 тисяч держпослуг надано мешканцям на тимчасово окупованих територіях так званих «ДНР» та «ЛНР», а також Запорізькій та Херсонській областях підрозділами Державтоінспекції з початку поточного року. Про це заявила речниця МВС РФ Ірина Волк.

«Більшість мешканців «нових суб’єктів» (83%) отримують держпослуги по лінії Державтоінспекції безпосередньо за місцем проживання. Але крім цього, відповідно до постанови Уряду РФ, обміняти посвідчення водія і перереєструвати автомобіль вони можуть також у столицях всіх інших російських регіонів», — написала Волк у своєму телеграм-каналі.

За даними МВС РФ, за перший рік дії спрощеного порядку мешканцям окупації надано понад 892 тисячі державних послуг. З них понад 502 тисячі — по обміну водійських посвідчень, більше 390 тисяч — по реєстрації транспортних засобів.

Зазначається, що до 1 січня 2026 року на окупованих територіях Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей діє особливий порядок надання держпослуг для автовласників.

Окупанти пропонують у цей період місцевим жителям замінити посвідчення водія та реєстраційні номери без проходження медкомісії та складання іспитів.

Жителів окупації також звільнено від сплати державного мита, а до 1 січня 2025 року не потрібен поліс ОСАЦВ.

Наразі в тимчасово окупованих регіонах працює загалом 28 реєстраційно-екзаменаційних підрозділів Державтоінспекції РФ.

МВС РФ пише, що спрощений порядок діє до 2026 року.

Раніше на окупованій Росією території на Донеччині російські загарбники випустили поштову марку.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!