У Саудівській Аравії розпочався саміт щодо України. Без участі Росії

У Джедді (Саудівська Аравія) розпочався саміт, на якому представники 40 країн мають намір виробити ключові засади припинення російського вторгнення в Україну. Росія не бере участі у саміті.

Про це повідомляє Al-Jazeera.

Президент України Володимир Зеленський привітав широке коло країн, представлених на переговорах, включаючи країни, які постраждали від різкого зростання цін на продовольство, спричинене війною.

«Це дуже важливо, оскільки з таких питань, як продовольча безпека, доля мільйонів людей в Африці, Азії та інших частинах світу безпосередньо залежить від того, наскільки швидко світ розпочне реалізацію формули миру», — сказав він.

Зеленський висловив сподівання, що ця ініціатива призведе до проведення восени мирного саміту світових лідерів для затвердження принципів, які, на його думку, мають ґрунтуватися на київській формулі врегулювання, що складається із 10 пунктів.

Формула України включає повагу територіальної цілісності країни й виведення російських військ з анексованих територій.

У саміті не бере участі Росія, яка відкинула запропоновану Україною формулу світу. Кремль заявив, що «уважно стежитиме» за перебігом зустрічі.

Прессекретар Кремля Дмитро Пєсков заявив раніше, що Росії «потрібно зрозуміти, які цілі ставляться і що обговорюватиметься».

Видання зазначає, що особливо важливою є участь у конференції Китаю, який заявляє, що є нейтральною стороною, але піддається критиці з боку західних країн за відмову засудити вторгнення в Україну.

Нагадаємо, 28 липня президент Росії Володимир Путін заявив, що для його країни має «принципове значення» нейтральний статус України. Путін розповів, що РФ готова до «мирного вирішення будь-яких суперечок». Він нагадав, що країни Африки запропонували свій план урегулювання конфлікту.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!