Україна не має жодного відношення до підриву Каховської ГЕС — Данилов

Україна не має жодного відношення до підриву Каховської ГЕС, цей терористичний акт здійснила 205-та мотострілецька бригада РФ, яка контролювала станцію. Про це заявив секретар РНБО Олексій Данилов у ефірі телемарафону.

За його словами, подібні звинувачення з боку РФ — спроба зняти відповідальність за теракт і виправдати власні військові невдачі.

«Вигадують зараз різну нісенітницю, яка не має жодного підтвердження. По-перше, і на жаль, ГЕС була під контролем російських окупантів з березня минулого року, тому мені важко сказати, про що говорить ця людина [Пєсков]… По-друге, нам було відомо, що восени минулого року вони робили там „закладки” «і саме зараз вони вирішили їх використати, щоб перешкодити нашому контрнаступу», — сказав Данилов.

Водночас, він підтвердив інформацію Оперативного командування «Південь» про те, що теракт на Каховській ГЕС здійснила 205-та мотострілецька бригада РФ.

«Саме вони перебували та контролювали ситуацію до 2.50 сьогоднішнього дня — того моменту, коли вони здійснили цей підрив. Це терористичний акт не лише щодо нашої країни, а й усього світу… Наслідки цієї катастрофи будуть украй складними», — зазначив секретар РНБО.

Відповідаючи на запитання, чи є підтвердження того, що підрив станції спочатку не планувався росіянами таким масштабним, Данилов наголосив, що коли йдеться про воду, спланувати щось неможливо в принципі.

Читайте також:

Знищення Каховської ГЕС: що відомо та якими можуть бути наслідки