Україна розслідує роль Білорусі у депортації дітей — генпрокурор

Україна розслідує ймовірну роль Білорусі у примусовій депортації дітей із окупованих територій. Про це заявив генпрокурор України Андрій Костін у коментарі Reuters.

Зазначається, що заява стала відповіддю на повідомлення білоруської опозиції про те, що 2150 українських дітей, у тому числі дітей-сиріт від 6 до 15 років, було вивезено до так званих оздоровчих таборів та санаторій на території Білорусі.

Костін зазначив, що Офіс генпрокурора відкрив кримінальне провадження за фактом примусового перевезення/депортації понад 19 тисяч дітей з окупованих областей Донецької, Луганської, Запорізької, Херсонської та Харківської областей, зокрема до Білорусі.

«Факт та обставини вивезення українських дітей із тимчасово окупованих територій України до так званих „оздоровчих таборів“ на території Білорусі зараз розслідуються у зазначеному кримінальному провадженні», — йдеться у повідомленні.

У звіті білоруської опозиції зазначалося, що українських дітей вивозили до білоруського санаторію «Золоті Піски» на Гомельщині та санаторно-курортного табору «Острошицьке Містечко» у Мінській області.

Перша група з близько 350 дітей прибула з окупованої Донецької області на початку вересня, друга та третя групи прибули наприкінці вересня та середині жовтня. Додаткові депортації було здійснено у квітні та травні цього року.

Наголошується, що з підконтрольних Росії територій України дітей автобусом доставили до Росії, а потім поїздом до Білорусі.

При цьому опозиція стверджує, що Лукашенко особисто розпорядився про перевезення дітей-сиріт до Білорусі та сприяв їхньому приїзду фінансовою та організаційною підтримкою.

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну Росія проводить кампанію з вивезення українських дітей із окупованих територій. Їх вивозять до Криму, Росії чи Білорусі.

Парламентська асамблея Ради Європи ухвалила резолюцію, яка визнала депортацію українських дітей до Росії геноцидом. ПАРЄ також визнала Лукашенка причетним до депортації українців.

Президент України Володимир Зеленський повідомляв про встановлення імен понад 19 тисяч депортованих дітей, але їх реальна кількість може бути більшою, адже понад 200 тисяч дітей перебували на окупованих територіях.