Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки

Сьогодні, 28 травня, Україна та Бельгія уклали угоду про гарантії безпеки. Цей договір став одинадцятим для Києва. Про це повідомив Президент України Володимир Зеленський.

«Сьогодні у Брюсселі ми з прем’єр-міністром Олександром де Кроо підписали двосторонню угоду про безпеку та довгострокову підтримку між Україною та Бельгією», — зазначив він.

За словами глави української держави, у документі передбачено щойнайменше 977 мільйонів євро військової допомоги Україні цього року, а також Бельгія зобов’язується надавати підтримку протягом десятирічного терміну дії угоди.

Крім того, угода гарантує своєчасну допомогу у сфері безпеки, постачання сучасної бронетехніки, обладнання для потреб ВПС та ППО України, військово-морську безпеку, розмінування, участь у коаліції з артилерійських боєприпасів та військову підготовку.

«Документ також передбачає оборонно-промислову кооперацію, підтримку Формули світу України, посилення санкцій проти Росії, відшкодування збитків, правосуддя для агресора, використання заморожених російських активів та відновлення економіки. Україна та Бельгія також поглиблюватимуть співпрацю у сфері розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації. Бельгія також висловлює підтримку майбутньому членству України в ЄС та НАТО», — додав глава держави.

Зеленський подякував прем’єр-міністру та всім бельгійцям за їхню незмінну та довгострокову підтримку України.

Як відомо, Україна вже уклала двосторонні угоди з Латвією, Великою Британією, Данією, Німеччиною, Францією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією та Іспанією.

Напередодні Зеленський та прем’єр-міністр Іспанії Педро Санчес підписали двосторонню Угоду про співпрацю у сфері безпеки.

Раніше ми писали, що Бельгія анонсувала передачу Україні 30 винищувачів F-16 до 2028 року, перший літак має бути поставлений до кінця року. Така підтримка потрібна, щоб зупинити Володимира Путіна.

Переможемо цензуру разом!

Як читати «Новини Донбасу» на окупованих територіях