Україна утримається від експорту зерна та соняшника до Польщі до нового сезону

Україна тимчасово відмовиться від експорту зерна та соняшника до Польщі до нового сезону через протести польських аграріїв. Про це повідомляє Міністерство сільського господарства та розвитку села Польщі з посиланням на міністра агрополітики та продовольства України Миколу Сольського.

«Українська сторона виступила з пропозицією дуже сильно обмежити на якийсь час, а зараз навіть зупинити надходження зерна до Польщі», — сказав міністр сільського господарства Польщі Роберт Телуc.

За його словами, необхідно забезпечити розвантаження складів у Польщі до початку збирання врожаю.Польський міністр також уточнив, що процедури обмеження експорту будуть узгоджені до наступного тижня.

Говорячи про транзит українського зерна через територію Польщі, Телус зазначив, що польська сторона уважно стежитиме, щоб зерно не залишилося в країні.

«Завдяки спеціальній системі ми знатимемо, звідки виїхав транспорт і куди він прямує. Транзит буде опломбований», — додав польський міністр.

Раніше повідомлялося, що президент України Володимир Зеленський на зустрічі з прем’єр-міністром Польщі Матеушем Моравецьким у Варшаві 5 квітня заявив, що сторони знайшли вирішення проблеми експорту українського зерна до Польщі.

Польські фермери погрожували зірвати заходи під час візиту Зеленського до Варшави, а польський міністр агрополітики Генрік Ковальчик пішов у відставку.