Українська розвідка показала нове відео з острова Зміїний

Головне управління розвідки Міноборони України показало нове відео з острова Зміїний, який залишили російські війська наприкінці червня.

Як повідомляється, під час операції проведено роботи з дослідження та рекогносцювання території та підземних укріплень острова. Виконано інженерні роботи з розмінування.

Виявлено та вилучено зразки озброєння та техніки військ, зазначили в ГУР. Зокрема, системи наведення та управління, БПЛА «Орлан-10», системи ПЗРК, гранатомети, вогнемети, стрілецьке озброєння, журнали ведення бойових дій, особисті документи військових РФ, електронні носії інформації.На острові встановлено український прапор.

У ГУР додали, що на Зміїному був знайдений та евакуйований на підконтрольну територію український кіт, який прожив кілька місяців в окупації.

Дата зйомки відео не вказана.

30 червня стало відомо, що російська армія залишила Зміїний в результаті успішної операції Збройних сил України, а наступного дня, 1 липня, головнокомандувач ЗСУ Валерій Залужний заявив, що окупанти вдарили фосфорними бомбами по залишеному ними острову.

Вранці 7 липня оперативне командування «Південь» повідомило, що російська армія здійснила ракетну атаку на Зміїний, острів був атакований двома ракетами повітряного базування, суттєво пошкоджено причал. Того ж дня було опубліковано кадри встановлення українського прапора на Зміїному.