Українські військові за допомогою дрону передали воду заблокованій родині в Олешках

Військові з 406-ї бригади ЗСУ за допомогою дрону передали пляшку води жінці та її дітям, які заблоковані у будинку на окупованому лівому березі Херсонської області.

Жінка з двома дітьми чекають на порятунок поблизу тимчасово окупованих Олешок. Вони вже майже добу були без води. Фізичного доступу до них українські військові не мають.

Військові вирішили допомогти хоча б питною водою за допомогою безпілотника Mavic 3. В ЗСУ зазначають, що дрон може доставити вантаж лише до 700 г. Але саме за його допомогою це можна зробити максимально точно, бо процес складний. Тож вдалося передати одну пляшку води.

Окупанти продовжують обстрілювати правий берег Херсонської області, під час проведення евакуації у Херсоні від атаки дрону постраждали двоє поліцейських.

Вночі дамбу Каховської ГЕС було зруйновано, через що почалося неконтрольоване скидання води нижче за течією Дніпра. Українська сторона звинуватила у підриві греблі Росію. Окупанти в свою чергу заявили, що по ГЕС нібито було завдано удару українськими військами.

Почалося затоплення прибережних населених пунктів Херсонської області на правому та особливо лівому березі Дніпра, захопленого РФ. Українська сторона вранці проводить евакуацію мешканців правобережжя. На окупованій Росією частині Херсонської області також розпочалася евакуація.

Після широкомасштабного вторгнення російських військ наприкінці лютого 2022 року Каховська ГЕС перебуває під контролем окупаційних сил. При цьому після звільнення Херсона ЗСУ станція опинилася фактично на лінії фронту.