Українці знову можуть повернутись з окупації через пункт пропуску на Сумщині

На кордоні Білгородської області Росії та Сумської області відновив роботу пункт пропуску Колотилівка — Покровка, через який українці можуть виїхати з окупованих територій. Про це повідомило міністерство з питань реінтеграції.

«Українці, які евакуюються з тимчасово окупованих територій, можуть повернутися на підконтрольну територію України через пункт пропуску Колотилівка (РФ) — Покровка (Україна)», — йдеться у повідомленні Мінреінтеграції.

Там зазначили, що з 5 серпня пункт пропуску Колотилівка — Покровка знову відновив свою роботу.

На українському кордоні діє волонтерський гуманітарний центр, де всі українці можуть отримати безкоштовну психологічну, юридичну та гуманітарну допомогу, а також переночувати та дістатися Сум чи інших міст України.

Бажаючі евакуюватись із Сумської області можуть також скористатися спеціальним евакуаційним потягом Суми-Київ.

На вокзалі «Укрпошта» виплачує кожному громадянину після прибуття 3 тисячі гривень для дітей та людей з інвалідністю та 2 тисячі гривень для всіх інших осіб.

Мінреінтеграції також зазначило, що всіх охочих Київська обласна військова адміністрація розміщуватиме у модульному містечку Вишгородського району.

У Держприкордонслужбі України пояснювали, що всі пункти пропуску на кордоні з Росією залишаються закритими. При цьому українські прикордонники постійно від початку повномасштабного вторгнення готові впускати українських громадян додому через будь-який пункт пропуску. У свою чергу російська сторона випускає лише через пункт Колотилівка.

З 23 липня російські прикордонники без пояснення причин закривали пункт пропуску.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!