«Укргідроенерго»: У чотирьох областях України прогнозують проблеми з водою

Внаслідок підриву Каховської гідроелектростанції російськими окупантами чотири області України зіткнуться з проблемами з водопостачанням, а до Криму вода не надходитиме щонайменше рік. Про це розповів директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота в ефірі «Радіо Свобода».

За його словами, у Крим водопостачання не відбувається, оскільки в Каховському водосховищі рівень води набагато нижчий, ніж потрібен для того, щоб йти Кримським каналом.

«І тому, швидше за все, щонайменше рік вода в Крим не надходитиме», — уточнив Сирота, додавши, що за умови звільнення Криму забезпечити місцевих жителів водою швидко не вдасться.

Сирота також назвав області України, у яких спостерігатимуться проблеми із водопостачанням. Йдеться про Дніпропетровську, Запорізьку, Херсонську, Миколаївську області.

«Приблизно ми розуміємо, що це чотири області, які страждатимуть від водопостачання. Тому що ми знаємо, що нижче за 12,70 метрів уже огорожі не працюють», — пояснив директор «Укргідроенерго».

Крім того, він розповів, що наразі триває пошук альтернативних рішень щодо забезпечення людей спочатку питною водою. При цьому Сирота наголосив, що зараз із цим немає проблем. Так, у Кривому Розі є запаси води на 1,5-2 місяці. До інших міст, що страждають від підтоплення, довозиться вода.

Орієнтовна сума збитків, завданих довкіллю внаслідок підриву армією РФ Каховської гідроелектростанції, становить понад 1,5 мільярда доларів.

Знищення Каховської ГЕС — катастрофа не лише всеукраїнського, а й планетарного масштабу. «Новини Донбасу» запитали в експертів Центру екологічних ініціатив «Екодія», яких наслідків очікувати українцям через знищення греблі у коротко- та довгостроковій перспективі.