Усіх проблем не розв’яже: Як Міноборони РФ будує водовід в окуповану частину Донбасу

Российский водовод. Скриншот

Міноборони Росії показало будівництво водоводу, який з’єднає Ростовську область РФ з окупованою частиною Донбасу — але всіх проблем із водою він не розв’яже.

У відомстві обіцяють, що водовід із річки Дон почне роботу у квітні поточного року. Зазначається, що зараз до будівництва залучено понад 3200 осіб і понад 1300 одиниць техніки.

Заступник міністра оборони РФ Тимур Іванов на вертольоті облетів райони будівництва та «відвідав низку ключових об’єктів водоводу», додали в Міноборони.

Очільник «ДНР» Денис Пушилін напередодні розповів, що цей водовід важливий, проте подолати дефіцит води в кранах повністю не зможе.

«Життєво важлива артерія водопостачання, яка дасть змогу зберегти, в принципі, подачу води. Але з урахуванням того, як це по об’ємах води, то це дасть змогу збільшити кількість годин щонайменше за графіками та збільшити кількість подачі води, відповідно, збільшити напір. Знову ж таки, з урахуванням ремонту мереж внутрішньобудинкових, щоб не було поривів. По суті, вода вже зможе підніматися і до верхніх поверхів», — сказав Пушилін в ефірі «Соловйов Live».

Пушилін зазначив, що зараз воду в Донецьку та інших містах, підконтрольних угрупованню «ДНР», як правило, подають за графіком: раз на три дні на дві години.

Нагадаємо, у листопаді у «ДНР» повідомляли, що запасів води у водосховищах Вільхівське, Зуївське та Ханженківське, які живлять непідконтрольну частину Донецької області, залишилося на шість-сім місяців.

Також повідомлялося, що ситуація з водопостачанням у Донецьку, як і раніше, складна. Угруповання «ДНР» обіцяє, що з квітня жителі Донецька та інших міст будуть із водою. Її планують подавати щодня, але не цілодобово. За словами кремлівських ставлеників, водовід, що з’єднає річку Дон із каналом Сіверський Донець — Донбас, розв’яже проблему з водою тільки на третину.

Дивіться також: