В Бахмуті планують збільшити тариф на теплопостачання на 16%

В жовтні цього року в Бахмуті знизили ціни на опалення для населення на майже 12%. Але вже через 2 місяці опалення ціна може стати ще більшою, ніж до здешевшання. Все через зміни ціни на газ.

Про це журналістам Вільного радіо стало відомо з проєкту рішення позачергового засідання виконкому Бахмутської міської ради.

Згідно з документом, ТОВ “Бахмут-Енергія” просить виконком дозволити встановити тариф на опалення для населення Бахмута, в кого є централізоване теплопостачання і немає автономних котелень 1850,60 грн/1Гкал з ПДВ. Чинний тариф — 1592,14 грн/1 Гкал з ПДВ.

Так само планують підняти тариф і в будинках з автономними котельнями в Бахмуті:

  • по вул. Василя Першина було 1428,66 грн/1Гкал з ПДВ, а стане  1653,76 грн/1Гкал з ПДВ.
  • по вул. Сибірцева 172 було 1398,04 грн/1Гкал з ПДВ, а стане 1618,16 грн/1Гкал з ПДВ.

Зміниться ціна на опалення і в смт Красна Гора, що в Бахмутській ОТГ:

  • по вул. Миру 2Б було 1770, 12 грн/1Гкал, а стане 1956,31 грн/1Гкал
  • по вул. Першотравнева 20а було 1838,11 грн/1Гкал, а стане 2077,39 грн/1Гкал.

Журналісти Вільного радіо поспілкувалися із заступником начальника теплопостачальної фірми ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергієм Логвіновим, і він нам пояснив, що тариф хочуть скоригувати через збільшення ціни на газ.

“Чому ми зараз коригуємо ціну, тому що в тому тарифі, зменшеному з жовтня, була закладена нижча ціна газу, ніж зараз. Тобто ми пропрацювали жовтень, листопад і грудень по ній. Якщо тариф скоригують, то він буде діяти з 1 січня. І ми весь цей період працювали за ціною газу більшою, ніж тією, яка закладена у тарифі”, — розповідає Вільному радіо заступник начальника ТОВ “Бахмут-Енергія” Сергій Логвінов. 

Зазначимо, наразі поки що діє старий тариф. Але остаточно буде відомо, збільшать ціну чи ні, лише після розгляду цієї пропозиції членами виконкому Бахмутської міської ради.

Тепер для зміни тарифу не потрібно укладати 100% договорів з населенням. Сергій Логвінов також пояснив, що проблему з тим, що попри зменшення тарифу, ціна для населення залишалася старою, вже вирішили. Ще в середині жовтня, коли приймали новий зменшений тариф, згідно з законодавством була умова, що тариф почне діяти після 100% укладання договорів з населенням. Але теплопостачальник знайшов законні шляхи, опублікував договір, а також на законодавчому рівні внесли зміни в акти, які вимагали укладання договорів з 100% абонентами. Тож знижений тариф діяв для бахмутян від початку опалювального сезону. 

Як ми раніше розповідали, згідно з чинним законодавством, абоненти з індивідуальним опаленням тепер мають платити за опалення загальних місць користування. Це горища під’їздів, а також самі під’їзди, через які проходить труба для опалення.