В Україні хочуть знизити граничний вік перебування на військовому обліку

У Міністерстві оборони реагуючи на звернення Збройних сил України спільно напрацювали пропозиції змін до законодавства щодо зменшення граничного віку перебування громадян на військовому обліку призовників з 27 до 25 років. Про це 4 травня повідомили у Міноборони.

Пропоновані зміни продиктовані тим, що під час дії правового режиму військового стану відсутня потреба перебування громадян на військовому обліку призовників до 27 років.

«По-перше, необхідність їхнього щорічного прибуття до територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, у тому числі для проходження медичних оглядів, призводить до додаткових фінансових витрат, навантаження на медичних працівників та збільшення черг для проходження військово-лікарської комісії (ВЛК). Тоді як призов на строкову військову службу під час воєнного стану не здійснюється», — йдеться у повідомленні.

Крім того, розповіли у відомстві, через тривале перебування на військовому обліку призовників під час дії військового стану значна кількість придатних до військової служби громадян, які не мають статусу військовозобов’язаних, не може бути залучена до військової служби за призовом під час мобілізації.

У Міноборони наголосили, що всі ініціативи Сил оборони України, спрямовані на зміцнення обороноздатності держави, є обґрунтованими, узгодженими з іншими урядовими та структурами безпеки та мають на меті виключно оптимізацію процесів.

З 19 лютого в Україні на 90 днів продовжили дію воєнного стану та загальну мобілізацію – до 20 травня 2023-го. Що змінилося після ухвалення законів, чи закликатимуть жінок, хто не підлягає мобілізації — розбиралися «Новини Донбасу».