В Україні розслідують 175 випадків сексуального насильства, скоєного російськими військовими

Наразі ведеться розслідування за 175 актами сексуального насильства, які здійснили на території України військові РФ. Про це на конференції Women to Ukraine розповіла начальниця Управління процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного звинувачення щодо кримінальних проваджень про злочини, пов’язані з сексуальним насильством Офісу генпрокурора Ірина Діденко, передає УНН.

«Сьогодні ми можемо говорити про 175 випадків актів сексуального насильства. Але це лише насильство, де постраждалий повністю поінформований, що таке кримінальне провадження і готовий свідчити в суді. Ці люди, розуміючи процедуру, дали згоду. Серед них 13 дітей, 12 дівчаток віком від 4 до 17 років та 1 хлопчик. Також це 40 чоловіків», – розповіла Діденко.

Найпоширеніший вид сексуального насильства – це класичне зґвалтування, від нього найбільше постраждали жінки. Цей вид насильства здебільшого відбувався у перші дні окупації. Після цього наступав другий етап сексуального насильства — катування електрострумом по геніталіях, від яких більше страждають чоловіки.

Якщо територія тривалий час перебуває під окупацією, то там фіксуються випадки ґендерно обумовленого насильства, коли з сімей забирають жінок і катують, зазначила вона.

Діденко додала, що є 10 підозрюваних військових РФ, які чинили зґвалтування, чотири обвинувальні акти направлені до суду, винесено один вирок. Це все заочні рішення суду.