Війська РФ не зможуть реалізувати наступ на Словʼянськ чи Костянтинівку — ISW

Ні сили ПВК «Вагнера», ні російські регулярні війська не готові до штурму Слов’янська або Костянтинівки через виснажливі бої, що продовжуються, в Бахмуті і околицях. Про це повідомляють у Американському інституті вивчення війни (ISW).

Загарбники, за оцінкою експертів ISW, не зможуть реалізувати наступ на північ у бік Слов’янська або на захід у бік Костянтинівки навіть у разі захоплення Бахмута, про яке 20 травня заявив засновник ПВК «Вагнер» Євген Пригожин.

«Російські регулярні війська, розташовані на північному та південному флангах Бахмута, також навряд чи найближчим часом просуватимуться на захід у бік Костянтинівки або на північ у бік Слов’янська на тлі українських контратак у Бахмутському районі», — йдеться у повідомленні.

За даними ISW, російські окупанти знаходяться на західних кордонах Бахмута, тоді як ЗСУ контролюють незначну територію південно-західної частини міста навколо траси Т0504, але могли й вже відійти звідти.

В Американському інституті вивчення війни вказують, що можлива окупація Бахмута стратегічно не впливає на здатність української армії замикати фланги навколо міста, а без переважання над наземними лініями зв’язку навколо населеного пункту подальші наступальні операції ПВК за межами міста неможливі. «Вагнерівці», за оцінкою експертів, змогли зосередитися на боях у межах Бахмуту за рахунок регулярної армії РФ, яка обороняла фланги, але на даний момент обидві військові сили РФ виснажені, а перші ознаки «втоми» в рядах ПВК Пригожина фіксувалися з кінця грудня 2022 року.

Зазначається, що у разі реального раніше анонсованого Пригожиним виходу ПВК «Вагнера» 25 травня з Бахмута, армія РФ буде ще менш здатна до наступальних операцій, але поки, за оцінкою аналітиків, невідомо буде виведено «вагнерівців» за межі міста чи ні.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!