Війська РФ окупували шість сіл на Харківщині, просунулися в Красногорівці — DeepState

Прикордоння в Харківській області. Карта DeepState

Російські війська змогли окупувати шість сіл у прикордонній зоні Харківської області. Про це повідомляє Український аналітичний проєкт DeepState.

Зазначається, що на Харківщині в районі населеного пункту пункту Липці російські військові фактично зайняли села Стрілеча, Красне, Пильна, Борисівка. Росіяни намагаються закріпитися у населених пунктах Мороховець, Олійникове, Лук’янці, Зелене. Тривають бої за Глибоке, яке є останнім населеним пунктом перед основним завданням у тому районі для сил РФ — зайняти Липці.

У районі Вовчанська російські військові зайняли населений пункт Плетенівка та рухаються у бік Вовчанська. Намагаються закріпитися у селах Огірцеве, Гатище, Стариця, Бугруватка. В останніх двох населених пунктах 11 травня помічена велика кількість піхоти, тривають бої,– зазначає DeepState. – Росіяни підійшли до північних околиць міста Вовчанська, намагаються закріпитися, також тривають бої. Наголошується, що українські бійці зустрічають супротивника вогнем.

«Ситуація надалі ускладнюється. Ворог заводить поступово на нашу територію все більше сил, безперервно заходить піхота, просувається групами до населених пунктів і намагається там закріплятися, насичуватися і продовжувати рух», — пишуть аналітики.

Зазначається, що на підтримці російських військ працює техніка в невеликій кількості, артилерія, авіація, а також присутня велика активність БПЛА і РЕБ.

«Сили Оборони намагаються зупинити ворога, завдають ураження. Необхідно приділити більше уваги цьому регіону і нарешті налагодити комунікацію або ворог матиме ще більший успіх, що призведе до дуже негативних наслідків», — наголосили в DeepState.

Аналітики також вважають, що хоч і головне завдання військ РФ — відволікання уваги з інших ділянок, «але без запровадження резервів ситуація може стати вкрай жахливою». «Ворог це розуміє і поточна ситуація все більше змушує Сили Оборони встрягати в цьому районі», — резюмували в DeepState.

Крім того, на Донеччині російські військові просунулися в Красногорівці. Судячи з карти DeepState, росіянам вдалося зайняти вогнетривкий завод.

Також росіяни просунулися біля Володимирівки під Вугледаром.

Крім того, у районі Часового Яру DeepState уточнив просування сил РФ в Іванівському та околицях.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!