Виставка «Річ у тім…» у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства»

7 грудня у Маріуполі відбулося відкриття виставки «Річ у тім…» у рамках міжнародної акції «16 днів проти насильства», яка присвячена проблемі домашнього насильства.

У Маріуполі цілодобово працює поліцейська мобільна група «ПОЛІНА» з реагування на повідомлення про домашне насильство. З початку року було понад 2600 звернень пов’язаних із домашнім насильством, складено 765 протоколів у відношенні домашніх агресорів за ст. 173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення «Вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового його припису або про повідомлення про місце свого тимчасового перебування», слідчими було відкрито 36 кримінальних проваджень за ст. 126-1 ККУ «Домашне насильство», вынесено 370 тимчасово-заборонених приписів. На обліку у Центральному ВП перебувають 307, які спричинили домашне насильство. До ШЕЛТЕРУ направлено 7 осіб.

У заході взяли участь та надали коментарі представник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Сергій Сидоров, начальник Центрального відділу поліції Сергій Бичін, представники Фонду народонаселення ООН України UNFPA Ukraine, ГО» Рада жінок Донеччини «, патрульної поліції, мобільної групи «ПОЛІНА». На виставці було представлено 16 предметів, кожен з предметів мав свою реальну історію, пов’язану з домашнім насильством.

Також захід відвідали представники БФ «Право на захист», що є виконавчим партнером Агенства ООН у справах біженців, Ольга Невідома та Олена Фарзулаєва.