папір для фотодруку

Як правильно вибрати папір для фотодруку?

Якісні яскраві знімки, незабутні моменти з життя кожному хочеться зберегти ці спогади не тільки в пам’яті, а й на папері. У такому разі залишається лише відобразити їх, а потім вибрати потрібні та роздрукувати. Але варто враховувати який папір для цього використовувати.

Навіщо потрібний фотопапір?

Сучасні технології дозволяють робити якісні знімки навіть в домашніх умовах. Але лише техніки недостатньо, потрібно правильно вибирати папір. Від його характеристик залежить перенесення кольорів, реалістичність фотографії, а також швидкість висихання фарби.

Якісний папір не може продаватися у звичайних маркетах, якщо ви хочете отримати дійсно якісний продукт, варто звернутися у спеціалізовані магазини, які займаються витратними матеріалами для друку. Мінус у тому, що такі магазини наявні не у кожному місті, а вартість може бути великою. Найнадійніший і найвигідніший варіант — онлайн магазини, тому що доставку можна замовити в будь-яке місто.

Відмінності паперу для фотодруку від офісного:

  1. Вона набагато щільніша, складається не менше 5 шарів.
  2. Має спеціальне покриття, яке утримує барвник.
  3. Довговічніше. Терміни зберігання фотографій буде набагато більше, а вимог безпеки – менше.

Типи паперу для друку фотографій

Види фотопаперу відрізняються, в основному, за типом покриття, щільністю, форматом та типом принтера до якого підходять. Зазвичай для друку фотографій в домашніх умовах використовується формат 10 на 15 см. За типом покриття існують:

  • Глянцевий фотопапір (Glossy) — даний тип покриття використовується в основному для друку на струменевих та лазерних принтерах в домашніх умовах, так само часто використаний у глянцевих журналах та при фотосесії. Папір має білий колір і має помітний глянець, який блищить на сонці.
  • Матовий папір (Matte) – поверхня цього паперу має шорстку поверхню та пористість структури. Вона має хороше поглинання, за рахунок цього на даний тип паперу чудово лягають водорозчинні чорнила. Але є і мінус, це передача кольору, в порівнянні з глянцевим фотопапером вона значно нижче.
  • Суперглянцевий папір — має більше глянцю, має максимальне перенесення кольорів і насиченість. Як наслідок використовується для фотодруку професіоналами та комерційною поліграфією, значно дорожче, ніж інші види.
  • Шовковий папір – за фактурою більше схожий на матовий, але з властивостями глянцю, не сильно бликує на сонці. Якість друку така сама, як і на глянцевому папері, але стійкість до впливів вище,  не залишає відбитків.