З 2014 року Донбас розкрадали силовики та чиновники РФ, приводу для війни не було — Пригожин

З 2014 року Донбас розкрадали російські силовики та чиновники, а підстав для великої війни розв’язаної РФ проти України не було. Про це заявив голова російської ПВК «Вагнера» Євген Пригожин.

Він підкреслив, що російські сили, які взяли під контроль частину Донбасу, не розвивали регіон, а розкрадали його.

«З 2014 по 2022 рік Донбас весь розкрадався. Донбас розкрадався різними людьми: частина з них була з адміністрації президента, частина з ФСБ, частина залучені олігархи, такі як Курченко. Це люди, які крали гроші у мешканців Донбасу», — заявив «вагнерівець» в інтерв’ю, згадавши у зв’язку з цим, що спочатку Донбас в адміністрації президента РФ курирував Владислав Сурков, потім був Дмитро Козак, а у «ФСБ теж була абсолютно зрозуміла ієрархія генералів».

За словами Пригожина, на корпусах «народних міліцій ДНР та ЛНР» наживалися російські генерали.

«Ці корпуси не існували за фактом. Була мінімальна кількість бійців і певна кількість генералів, які просто розпилювали ці гроші. При зарплаті 40 тисяч рублів 20 тисяч залишалося в касі, 20 тисяч здавалося тому, хто підписує — якщо боєць існував і сидить удома. Підготовка не велася, а генерали отримували за мертві душі ці гроші», — розповів керівник ПВК «Вагнера».


Нагадав він, крім того, що Україна мала на Донбасі угруповання військ з діючої армії та добровольчих формувань.

«Це угруповання обмінювалися пострілами: ми били по них, вони били по нас, і це відбувалося всі ці довгі вісім років із 2014 по 2022 рік. Іноді зростала кількість різних перестрілок — грубо кажучи, обмін боєприпасами, обмін пострілами — іноді зменшувалась», — констатував він.

Також Пригожин заявив, що до 24 лютого 2022 року «нічого надординарного не було».

«Зараз уже міністерство оборони [РФ] намагається обдурити громадськість, намагається обдурити президента і розповісти історію про те, що з боку України була шалена агресія, і вони збиралися разом з усім блоком НАТО на нас напасти», — додав він.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!