З російського полону вдалося звільнити майже 600 співробітників МВС — Клименко

Із російського полону Україні вдалося повернути 585 співробітників Міністерства внутрішніх справ. Про це в інтерв’ю «Укрінформу» розповів голова МВС Ігор Клименко.

За інформацією міністра, їх співробітників після відповідного лікування, коли дозволяють медики, відправляють на реабілітацію. Частина з них направляється у разі необхідності на лікування за кордон, наприклад, якщо комусь потрібне протезування.

«Хоча, наприклад, у госпіталі прикордонної служби вже працюють, у тому числі й іноземні фахівці разом з нашими спеціалістами, і успішно ставлять людей на ноги», — запевнив міністр.

За його словами, більшість тих, хто повертається з полону, продовжує службу, але все залежить від їх реабілітації та лікування.

«Азовці, поліцейські — все в строю, всі служать і виконують свої функції. Хто навіть повернувся в зону бойових дій, а хто вже в тиловій зоні забезпечує порядок на території нашої держави. Більшість із них хочуть і повертаються в лад, тому що бажають служити», — додав голова МВС.

Клименко зазначив, що після реабілітації ці люди, як правило, хочуть повернутися до нормального життя.

Україна та Росія 16 лютого провели обмін полоненими, додому повернулися 100 українських військових та 1 цивільний — перший заступник міського голови міста Енергодара Іван Самойдюк.