Захисники України захоплюють позиції під Бахмутом та наступають під Запоріжжям

Збройні сили України захопили панівні висоти під Бахмутом та утримують вогневий контроль над містом, а на кордонах Запорізької та Донецької областей продовжують вести контрнаступальні дії.

Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Інститут вивчення війни (ISW).

Ситуація в Луганській та Харківській областях

10 липня російські та українські війська продовжували обмежені наземні атаки вздовж лінії Куп’янськ-Сватове-Кремінна. Опубліковані 9 липня геолокаційні кадри показують, що російські штурмові загони «Шторм-З» досягли незначних успіхів у районі Новоселівського Луганської області (16 км на північний захід від Сватового).

10 липня Міністерство оборони Росії заявило, що російські війська відбили українські штурми та диверсійно-розвідувальні групи поблизу Новоселівського. Російські військові блогери стверджували, що російські війська просунулися на південь від Вільшани (15 км на північний схід від Куп’янська) 10 липня і захопили невизначені позиції поблизу Куземівки (16 км на північний захід від Сватового) 9 липня, хоча ISW не знайшло візуального підтвердження жодної з цих заяв.

Російське МО стверджувало, що російські війська відбили українські напади поблизу Кармазинівки (12 км на південь від Сватового) та Діброви (5 км на південний захід від Кремінної). Російський «воєнкор» стверджував, що російські війська провели успішні наступальні операції поблизу Торського (14 км на захід від Кремінної) та на південь від Кремінної в районі Серебрянського лісу. 10 липня український Генштаб повідомив, що російські війська вели невдалий штурм на захід від Спірного (25 км на південь від Кремінної).