ЗСУ

ЗСУ вийшли з Авдіївки

Сімнадцятого лютого 2024 року українські війська вийшли з Авдіївки. Це було зроблено, щоб уникнути оточення.

Про це повідомили:

  • Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський
  • Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ Таврія Олександр Тарнавський

За їхними словами, ситуація в Авдіївка була складною. Російські війська постійно обстрілювали місто, і українські війська несли втрати.

«Виходячи з оперативної обстановки, яка склалася довколо Авдіївки, з метою уникнення оточення та збереження життя і здоров’я військовослужбовців, прийняв рішення про виведення наших підрозділів з міста й переходу до оборони на більш вигідних рубежах», — заявив Сирський.

Вихід з Авдіївки був складним рішенням, але воно було необхідне, щоб зберегти життя українських військових. Наразі українські війська займають нові позиції на підступах до Авдіївки. Ситуація в місті залишається складною, але українські війська готові дати відсіч російським окупантам.

Авдіївка під час війни

Авдіївка — це місто в Донецькій області України, яке з 2014 року перебуває на лінії фронту у війні між Україною та росією. Місто зазнало значних руйнувань внаслідок обстрілів з боку російських військ. Багато людей загинули або були поранені.

У 2022 році Авдіївка знову стала одним із найгарячіших пунктів на фронті.

Командувач ОСУВ «Таврія» про вихід з Авдіївки

Командувач оперативно-стратегічного угруповання військ «Таврія» Олександр Тарнавський підтвердив, що українські війська вийшли з Авдіївки на заздалегідь підготовлені позиції.

Він зазначив, що це рішення було прийнято відповідно до отриманого розпорядження.

Тарнавський пояснив, що таке рішення було вимушеним, адже ворог наступає, не рахуючись людськими життями, і має значну перевагу в артилерії. За його словами, оточення українських військ в Авдіївці не допущено, особовий склад виведено, а оборону організовано на нових рубежах.

Тарнавський підкреслив, що пріоритетом для українського командування є збереження життя бійців.