Окупанти

ЗСУ знищили САУ, гармату і дві машини окупантів

Окупанти зазнали втрат: ударна група «Asgard» підрозділу «Очі» 120-го окремого розвідувального батальйону Збройних сил України знищила самохідну артилерійську установку, 122-міліметрову причіпну гаубицю «Д-30», вантажівку «Урал» і «УАЗик».

Про це повідомив ТГ-канал «Asgard_FPVforce», оприлюднивши відповідне відео, змонтоване з кадрів, знятих, у тому числі, дронами-камікадзе, які власне й нищили техніку.

Бійці «Асгарду» діють у взаємодії з 15-ою окремою бригадою аеророзвідки та 24-ою і 28-ою окремими механізованими бригадами ЗСУ імені відповідно короля Данила та Лицарів Зимового походу.

Гаубиця Д-30

Гаубиця Д-30 (або 2А18) — це радянська і російська 122-мм самохідна полева гаубиця. Вона призначена для стрільби як звичайними, так і патронами з активним зарядом, і призначена для надання підтримки піхоті і танковим підрозділам на полі бою.

Основні характеристики гаубиці Д-30:

  1. Калібр: 122 мм.
  2. Дальність стрільби: Залежно від типу боєприпасів, дальність може досягати кількох кілометрів.
  3. Кут вертикальної стрільби: Від -3° до +70°.
  4. Швидкість стрільби: До 10 пострілів за хвилину.
  5. Маса: Приблизно 3,2 тони.
  6. Бойові можливості: Гаубиця може вести вогонь як на розгорнутому, так і на прихованому положенні. Її можна використовувати для ураження живої сили противника, а також для стрільби по танкам, окопах, інженерних об’єктах тощо.

Гаубиця Д-30 була вироблена в середині 1960-х років і досі використовується багатьма країнами. Ця гаубиця є частиною багатьох арсеналів збройних сил та брали участь у різних конфліктах.