1 млн електромобілів на рік: Tesla подає заявку на наступну чергу німецької гігафабрики

Затверджена потужність 500 000 електромобілів на рік далека від досягнення, але Tesla вже конкретно займається подальшим розширенням своєї німецької гігафабрики в Грюнхайді під Берліном. Як повідомили у четвер кілька ЗМІ, компанія подала заявку владі Бранденбурга, яка передбачає подвоєння потужності до 1 млн автомобілів на рік. Обсяг води, обіцяний досі Gigafactory, повинен залишатися достатнім.

По темі: де придбати Тесла 3 в Україні (https://tsk.ua/katalog-avto/model-3/)?

Tesla хоче розпочати конверсію
Майже рік тому Tesla отримала остаточний дозвіл на поточний етап Gigafactory з випуском до 500 000 Model Y (https://tsk.ua/katalog-avto/model-y/) на рік і офіційно розпочала виробництво приблизно через два тижні. Згідно з повідомленням у Твіттері, наприкінці лютого було досягнуто 4000 на тиждень, тобто лише близько 200 000 на рік. Подальше розширення очікувалося майже від початку — точніше, коли минулої осені Tesla розчистила ще 70 гектарів на своєму майданчику Gigafactory.
Трохи пізніше округ Одер-Шпрее підтвердив, що Tesla хоче виробляти в Грюнхайді, щонайменше, 1 мільйон електромобілів на рік. Необхідна для цього заявка очікувалася ще 2022 року, тільки зараз вона, схоже, справді отримана. Компанія підтвердила це згідно зі своїм звітом у четвер, у тому числі Märkische Oderzeitung (MOZ). Представник Державного управління з охорони навколишнього природного середовища також повідомив, що Tesla подала заявку на дозвіл на розширення до мільйона. Документи мають містити 15 000 сторінок.
Згідно зі звітом MOZ, Tesla подала заявку на «перший частковий дозвіл». На думку компанії, насамперед це має стосуватися змін у існуючій Gigafactory. Наслідують і інші додатки такого роду, наприклад, для можливих нових будівель. На першому етапі Tesla запросила багато попередніх дозволів на часткові роботи, щоб розпочати роботу до ухвалення остаточного рішення. Згідно з початковим розглядом документів природоохоронним агентством, такої заяви наразі немає.

По темі: купити Тесла в Україні легко тут (https://tsk.ua/katalog-avto/)!

Води має вистачити на велику Гігафабрику
Досі проблема води вважалася на перешкоді для швидкого розширення потужностей німецької гігафабрики. Відповідальне об’єднання заявило, що його родовища практично вичерпані на першому етапі і оголосило, що не хоче схвалювати будь-які подальші проекти, які означають додатковий попит. За словами Тесли, попередньої кількості має вистачити щонайменше для подвоєння потужності, повідомляє MOZ. Нещодавно прем’єр-міністр Бранденбурга пообіцяв швидку підтримку у вирішенні таких проблем, що викликало нові протести з боку місцевих противників Gigafactory.