«ДНР»: Автовласники, які виїжджають у РФ, мають купувати там страховку

На підконтрольній угрупованню «ДНР» території автовласників зобов’язали оформляти у 2023 році поліс ОСЦПВ (рос. ОСАГО) зразка «ДНР». Про це повідомляє сепаратистський сайт «ДАН».

Зокрема, у страховій компанії «Хатхор» повідомили, що протягом поточного року страхування здійснюється згідно із «законом» «ДНР».

«Тому громадяни зобов’язані купувати поліс ОСЦПВ у ДНР, незалежно від того, чи є в них аналогічний російський договір страхування, чи ні — так свідчить закон, який ніхто в республіці не скасовував», — заявили в компанії.

При цьому територія страхування в полісі обмежена територією, підконтрольною угрупованню «ДНР». Якщо ж місцеві жителі будуть виїжджати в Росію, «вони повинні придбати поліс ОСЦПВ відповідно до чинного законодавства РФ».

«Якщо вас зупинив співробітник ДАІ, і попросив пред’явити поліс ОСЦПВ зразка ДНР, юридично він має повне право на такі дії, і може притягнути вас до адміністративної відповідальності, а простими словами — оштрафувати за відсутність поліса в розмірі 500 рублів (250 гривень — ред.). Співробітник ДАІ на території ДНР не має права вимагати наявності тільки російського поліса ОСЦПВ», — пояснили в компанії «Хатхор».

Також наголошується, що в разі настання страхового випадку потерпілий отримає відшкодування тільки, якщо у винуватця був поліс ОСЦПВ зразка «ДНР».

«За російським договором страхування жодних виплат не буде», — наголосили в компанії.

Зазначимо, що раніше, ще в жовтні минулого року, очільник угруповання Денис Пушилін заявляв, що виступає проти такої ситуації.

«Якщо у людини є поліс ОСЦПВ ДНР, вона виїжджає в Ростов-на-Дону, і їй потрібно знову брати поліс ОСЦПВ, повторно? Ось цього задвоєння потрібно уникнути, я вже поставив завдання», — запевняв він.

Читайте також:

Автовласників в окупації змушують змінювати номерні знаки