Пригожин звинуватив Гіркіна в отриманні грошей від Ахметова у 2014 році

Триває конфлікт між засновником ПВК «Вагнер» Євгеном Пригожиним та ексбойовиком угрупування «ДНР» Ігорем Гіркіним (Стрєлковим).

Раніше Пригожин у відповідь на критику з боку Гіркіна запросив його вступити до ПВК «Вагнер». Комунікацію вони налагодили через відставного полковника Андрія Трошева.

«Телефон Трошева йому передали. Наскільки мені відомо, він зробив один дзвінок, Поки що ні про що не домовилися. Впевнений, що Стрєлков поведеться як закінчене с**кло», — коментує ситуацію Пригожин.

Далі, за його словами, Трошев запросить Гіркіна до Луганська, де той потрапить «на стандартну процедуру — раду командирів».

Як пояснив Пригожин, «тільки через раду командирів можна стати на будь-яку командну ланку навіть у складі відділення».

«На раді командирів, озлоблених на нього, кілька десятків людей скажуть йому: «Ує**к, ти навіщо сюди приїхав? Твар єб**а». Потім запитають: «Навіщо ти, суко, здав Слов’янськ? Розкажи, як ти брав гроші, тварюка погана, в Ахметова для того, щоб втекти з нього? Розкажи, як ти кинув пацанів, падлюко?» І всі інші питання», — наголосив Пригожин.

Він припустив, що на цьому життя Стрєлкова не закінчиться, але питання будуть задані.

«Адже він іде до колективу, де кожен має прикрити спину товаришеві. Ця людина не славиться своєю відвагою, своєю мужністю та своєю надійністю. Тож питання будуть. Якщо все-таки командири погодяться його залишити, а це трапиться тільки в тому випадку, якщо я скажу ключове слово, його відправлять до тренувального табору, де, якщо він почне буксувати, ці питання будуть задаватися ще й ще раз, можливо, з пристрастю », — розповів засновник ПВК.

За словами Пригожина, «якщо все пройде благополучно, то через місяць-другий його кинуть у пекло там, де він повинен буде довести свою надійність».

«А залишиться живий — я потисну йому руку, спробує втекти — п**cу на його обличчя, загине героєм — поховаємо з почестями. Власне, ось така перспектива роботи у ПВК «Вагнер» у Стрєлкова», — наголосив він.

Пригожин додав, що є й другий варіант.

«Прийти як звичайний штурмовик, пройти відбір, як звичайний штурмовик, навчання, як звичайний штурмовик, та воювати, як звичайний штурмовик. День за днем, подвиг за подвигом. Відстоюючи своє місце командира відділення штурмової групи чи інші кваліфікації та можливості, й авторитет», — заявив він.

Пригожин стверджує, що авторитет Гіркіна «серед бійців ПВК «Вагнера», та й майже серед усіх бійців, які зараз на Донбасі, не нижчі за плінтус, а нижчі від міської каналізації».

«Тож ласкаво просимо, пане Стрєлков, до нашого дружного колективу», — резюмував засновник ПВК.

Читайте також:

ISW: Протистояння Пригожина та Гіркіна може піти на користь Путіну

Пригожин запросив Гіркіна на фронт на окуповану частину Луганської області. У відповідь Гіркін заявив, що жодних конкретних пропозицій не отримав.

У грудні 2022 року Гіркін повідомив, що повернувся до Москви із зони бойових дій в Україні. Це була його третя спроба потрапити на війну проти Збройних сил України. Однак, за його словами, після нетривалого перебування в зоні бойових дій його виключили зі списків особового складу підрозділу «ДНР».