«ДНР» засудила бійця «Азова» до довічного ув’язнення

Олексій Киркалов. Кадр із відео Слідчого комітету РФ

«Верховний суд ДНР» засудив бійця «Азова» Олексія Киркалова до довічного ув’язнення, звинувативши у вбивстві російського військовополоненого в Маріуполі. Про це повідомляє прес-служба Слідчого комітету РФ.

«15 квітня 2022 року Киркалов із позивним «Фріц», прибувши на вказаний контрольний пункт «Ацтек» із групою військовослужбовців України, пройшов у підвальне приміщення. Зазнаючи ворожнечі до російських військовослужбовців, він вивів одного з них на вулицю, де біля входу зробив не менше трьох пострілів з пістолета в потилицю, завдавши смертельних поранень», — йдеться в повідомленні СК.

Зазначається, що свою провину боєць «Азова» заперечував, однак «зібрані у справі свідчення, результати експертиз та інші докази у справі» нібито «підтверджують винність Киркалова».

Російською стороною його визнано винним у «застосуванні у збройному конфлікті заборонених методів» (ч. 1 ст. 356 КК РФ) та «вбивстві» (пп. «б» та «в» ч. 2 ст. 105 КК РФ).

Вироком «суду» Киркалову призначено покарання у вигляді довічного позбавлення волі. Відбувати термін він має у виправній колонії суворого режиму.

Читайте також:

Залишаючи «Азовсталь»: Як виживали захисники та жителі Маріуполя під час облоги