У ГУР МОУ розповіли про ціль проведення операції у Білгородській області РФ

Легіон «Свобода Росії» та «Російський добровольчий корпус» проводять операцію на території Білгородської області для створення «смуги безпеки» з метою захисту українців. Про це сказав у коментарі «Суспільному» речник Головного управління розвідки МО України Андрій Юсов.

За його словами, операцію проводять виключно громадяни Росії.

Юсов зазначив, що близько 14:00 легіон легіон «Свобода Росії» та «РДК» заявили про звільнення Козінки Білгородської області та зайшли до населеного пункту Грайворон.

«Так, сьогодні «Російський добровольчий корпус» та Легіон «Свобода Росії», які складаються з громадян РФ розпочали операцію зі звільнення цих територій Білгородщини від так званого режиму Путіна і відсування супротивника з метою створення певної смуги безпеки для захисту українського цивільного населення», — розповіли у розвідці. Коментувати безпосередньо плани цієї операції Юсов не став, але, за словами спікера ГУР, «завданням і результатом має стати підвищення безпеки і захист українського мирного населення від терористичних атак та обстрілів з боку терористичних угруповань».

Дії «РДК» та легіону «Свобода Росії», їхні заходи, як розповів Юсов, не загрожують цивільному населенню, мирним громадянам. Метою є «відсунення терористичних угруповань від кордону і звільнення території від режиму Путіна».

Губернатор Білгородської області В’ячеслав Гладков раніше повідомив, що на територію Грайворонського округу «зайшла ДРГ ЗСУ», додавши, що підрозділи РФ та ФСБ «вживають заходів».

Раніше влада Білгородської області повідомила, що з ранку Грайворонський міський округ РФ знаходиться під обстрілом, українські військові телеграм-канали написали про обстріл КПП «Грайворон», а також опублікували відео танків, що перетинають російсько-український кордон.

Дивіться щоденний випуск «Новин Донбасу» щодо ситуації на Сході України та по всій країні.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!