Донецьк, Луганськ і не тільки: Головні події 19 вересня

Політика

У Міжнародному суді ООН розпочалися слухання позову України проти Росії щодо геноциду українського народу.

Права людини

Так званий «верховний суд «ДНР» засудив до довічного ув’язнення із відбуванням у виправній колонії суворого режиму українського військового Владислава Кулика. Його звинуватили у вбивстві восьми громадян Маріуполя.

Суспільство

Українська біженка з Маріуполя з термінальною стадією раку змушена була перетинати російсько-естонський кордон на інвалідному візку, бо з 13 вересня в Естонії набула чинності заборона на проїзд для машин із російськими номерами.

З 1 жовтня на підконтрольній РФ частині Донецької області діють нові, підвищені тарифи на електроенергію.

В угрупуванні «ДНР» запропоновано поетапне підвищення плати за утримання та поточний ремонт спільного майна у багатоквартирних будинках. Дані про це є в «постанові» так званого «уряду республіки».

У вересні виповнюється рік з моменту запуску проекту «Хочу жити», за цей період отримано понад 25 тисяч заявок на здачу в полон, що конвертувалося у здачу в полон 216 осіб.

Бойові дії

Журналісти американського видання The New York Times вважають , що удару по ринку в Костянтинівці могла завдати несправна українська ракета, випущена із системи запуску «Бук». До такого висновку їх підштовхнув аналіз, проведений після вибуху.

Служба безпеки України в ході розслідування обстрілу 6 вересня ринку в Костянтинівці дійшла висновку, що удару було завдано війська Росії з комплексу С-300.

Новини Донбасу у відеоформаті:

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.