Донецьк, Луганськ і не тільки: Головні події 27 травня

Політика

Для завершення війни Росія вимагає , щоб Україна: повернулася до нейтрального позаблокового статусу, відмовилася від вступу до ЄС та НАТО, визнала «нові територіальні реалії», закріпила статус російської мови як державної на законодавчому рівні, ЗСУ припинили вогонь, а західні країни — постачання озброєнь.

Українська сторона висунула вимоги: виведення всіх військ з суверенної території України, видача військових злочинців та авторів війни, закріплення зони демілітаризації на території РФ, скорочення наступальної зброї.

Суспільство

Міста на узбережжі Азовського моря готують до курортного сезону під контролем Росії. Місцеві «адміністрації» повторюють: відпочити зможе кожен охочий. Щоправда, у деякі приморські містечка пускатимуть лише за перепустками. На початок повномасштабної війни РФ контролювала лише кілька курортних містечок. Це Сєдово, Новоазовськ та Безіменне. Тепер під контролем Москви Мелекіно, Білосарайська коса, Ялта, Урзуф, Бердянськ, Кирилівка та Арабатська стрілка. На що чекають місцеві? І який сезон чекає Азов, враховуючи контрнаступ ЗСУ, що наближається?

На підконтрольній РФ території Донецької області з військової частини втекли зі зброєю сім російських військовослужбовців із колишніх ув’язнених. За даними ТАСС, чоловіки перебували у кафе Брянки та були п’яні. Джерело стверджує, що ще одного дезертира застрелили ті, хто втік, оскільки він хотів здатися.

У Калінінському районі Донецька вибухнула котельня. Про постраждалих не повідомляється.

Бойові дії

У ході контратакуючих дій у районі Бахмуту Сили оборони України змогли просунутися на 350-400 метрів на деяких позиціях, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

ЗСУ завдали удару по базах відпочинку в Новопетрівці поблизу окупованого Бердянська. Там розміщувався особовий склад військ РФ.

Новини Донбасу у відеоформаті:

Дякуємо, що читаєте! Підписуйтесь щоб бути в курсі новин.

Більше інформації про війну, геополітику та гуманітарну ситуацію в розсилці від журналіста Олексія Мацукі.