ЗСУ: Під Бахмутом вдалося просунутися на 350-400 метрів

У ході контратакуючих дій у районі Бахмуту Сили оборони України змогли просунутися на 350-400 метрів на деяких позиціях, заявив речник Східного угруповання військ ЗСУ Сергій Череватий.

«Під час наших контратакуючих дій на деяких позиціях наші підрозділи змогли просунутися на відстань від 350 до 450 метрів», — сказав він в ефірі національного телемарафону.

Також спікер заявив, що українським силам вдалося знищити 54 окупанти, 84 отримали поранення. Крім того, знищено РСЗВ «Град», три гармати, 3 БПЛА, самохідний міномет 2С4 «Тюльпан», а також два польові склади з боєприпасами.

Череватий наголосив, що на Бахмутському напрямку спостерігається зниження активності російських сил. «За цю добу відбулося два бойових зіткнення, за минулу теж — від одного до трьох. Це набагато менше в порівнянні з тим, як ворог себе протягом усіх попередніх місяців. Однак залишається активна інтенсивність у плані вогневої поразки наших позицій. 465 разів ворог бив різними системами та калібрами за нашими позиціями. Два авіанальоти сталося», — повідомив речник.

Він пов’язав зниження активності противника з «сильною поразкою» та втратами протягом кількох місяців.

«Щодня ворог лише вбитими мав втрати понад 100 окупантів і приблизно таку ж кількість, трохи більше, — пораненими. Ми прогнозували два місяці тому, що за збереження такої динаміки втрат і без знаходження джерела поповнення особового складу ворог буде по суті розбитий. Що по суті й сталося», — наголосив Череватий.

Крім того, він підтвердив, що російські сили проводять «певні ротаційні дії», з чим пов’язане також зменшення активності бойових дій.

«Наскільки масово і наскільки дійсно він [голова угруповання «Вагнер» Євген Пригожин] повністю виведе підрозділи злочинного угруповання — потрібно трохи часу для верифікації, оскільки вони справді ще залишаються в самому Бахмуті», — пояснили у ЗСУ.

Читайте також:

«Новини Донбасу» у Telegram — лише найважливіше. Підписуйтесь!