Кілька атомних станцій України знизили виробництво електроенергії через обстріли

Один із блоків Хмельницької атомної електростанції зупинився, Рівненська та Південноукраїнська АЕС знизили виробництво електроенергії. Це сталося на тлі обстрілу російськими військовими енергетичної інфраструктури України 10 лютого. Про це повідомляє Міжнародне агентство з атомної енергії з посиланням на українського ядерного регулятора ДІЯРУ.

«Сьогодні український регулятор повідомив МАГАТЕ, що дві з трьох діючих АЕС – Рівненська та Південноукраїнська – як попереджувальний захід знизили вихід електроенергії, через нестабільність електромережі внаслідок обстрілу також зупинився один із блоків Хмельницької АЕС», – йдеться в повідомленні.

ДІЯРУ вкотре повідомила Міжнародне агентство з атомної енергії, що дозволить ЗАЕС відновити виробництво електроенергії тільки після повернення її під контроль України та відновлення безпечних умов праці.

Наразі чотири реактори ЗАЕС перебувають у холодному, два – у гарячому зупиненні.

За даними міністра енергетики Германа Галущенка, внаслідок дронової та ракетної атак російських окупантів зафіксовано влучання в енергооб’єкти в шести областях України. Компанія ДТЕК повідомила про пошкодження одразу чотирьох його ТЕС і поранення двох енергетиків.

Більша частина міста Хмельницький і низка районів області були знеструмлені.