Міноборони: Пропагандисти знімають обстріли окупантів — і звинувачують ЗСУ

На тимчасово окупованій території України противник суттєво активізував пропагандистську роботу. Про це повідомила заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

За її словами, під виглядом журналістів центральних російських телеканалів у райони поблизу лінії зіткнення прибули групи фахових пропагандистів, які в авральному порядку займалися фабрикуванням неправдивих відеороликів, спрямованих на дискредитацію Сил оборони України та виправдання дій російських окупантів.

«Здебільшого зйомки проводилися в населених пунктах Каховського та Голопристанського районів Херсонської області, на об’єктах цивільної інфраструктури, у медичних та навчальних закладах, які безпосередньо перед приїздом представників так званих російських ЗМІ навмисно обстрілювали самі ж російські окупанти. При цьому у скоєнні злочинів звинувачувалися Сили оборони України, що підтверджувалося нібито «документальними кадрами»», — розповіла Маляр.

Заступниця міністра додала, що окремою темою російських фейкових відеороликів була спроба показати нібито масову підтримку місцевими школярами символів російської державності та дій окупантів.

«Пропагандисти знімали колективний спів школярами гімну РФ і виготовлення дитячих листівок-подарунків російським військовослужбовцям, у яких висловлювалася подяка за «визволення» і «возз’єднання» з Росією. Таким чином кремлівські пропагандисти намагалися створити відповідне інформаційне тло напередодні щорічного послання Путіна федеральним зборам», — повідомила Маляр.

Дивіться також: