Оголосили дату нового відбору програми Іпотека під 3% для переселенців. Встигніть податися

У вівторок, 31 серпня 2021 року, о 14:00, Держмолодьжитло проведе другий відбір переможців з числа кандидатів на отримання кредиту в рамках програми Іпотека під 3%. Про це повідомили на сайті установи.

Переможців, які зможуть отримати пільговий кредит на житло, знову оберуть шляхом випадкового вибору за допомогою генератора випадкових чисел із застосуванням програмного забезпечення RandomPicker.

Довідка Свои: Іпотека під 3% — це програма кредитів внутрішньо переміщеним особам, які надаватимуться на термін до 20 років під 3% річних. Для її реалізації грант у розмірі 25,5 млн євро виділив Україні уряд Німеччини через Німецький банк розвитку (KfW). Нещодавно пройшов перший розіграш — і 150 переселенців з Донецької та Луганської областей і Криму отримали шанс придбати на умовах пільгового кредиту житло на підконтрольній території. Держмолодьжитло вже уклало перші угоди, загалом перший кредитний транш складе 5 млн євро. Всього у першому відборі (передбачається, що їх буде мінімум чотири) взяли участь понад 18 тисяч переселенців.

“Подавши заяву один раз, надалі людина автоматично бере участь у другому, третьому, четвертому відборі, а якщо відбудеться додатковий, то і в ньому. І так до перемоги”, — зазначив в інтерв’ю Свои голова правління Держмолодьжитла Сергій Комнатний.

За результатами проведеного відбору регіональні управління Держмолодьжитла не пізніше ніж наступного робочого дня повідомлять переможців про необхідність подання документів, визначених Порядком.

Окрім того, перелік переможців проведеного відбору буде опубліковано на офіційному веб-сайті Держмолодьжитла та його регіональних управлінь.

Трансляція відбору відбуватиметься на YouTube-каналі Держмолодьжитла.

За словами голови правління Держмолодьжитла Сергія Комнатного передбачається чотири етапи відбору переселенців згідно з договором з Німецьким банком, тож усі переселенці можуть подати заяву на участь у розіграші програми. Ось інструкція, як це зробити.

Раніше у Держмолодьжитло повідомляли про можливість додаткового відбору за програмою.

«Відповідно до окремої угоди, яка у нас є з Німецьким банком, етапи відборів проводяться не рідше, ніж раз на чотири місяці. Але ми хотіли б провести наступний відбір і раніше. З банком та імплементаційним консультантом узгодили, що наступний відбір відбуватиметься після того, як будуть освоєні (видані позичальникам — Свои) не менше, ніж 80% коштів попереднього траншу. Тобто отримали ми 5 млн євро, освоїли з них 4 млн, тоді й даємо запит на наступний транш», — сказав Комнатний.